Moč namiesto ústnej vody a penis dlhý ako chodidlo. 14 neuveriteľných faktov o našom svete, ktorým nebudete chcieť veriť

KatkaR Ešte viac

V dnešnom svete presýtenom modernými technológiami, inteligentnými robotmi a rôznymi pomocníkmi, ktorí majú ľuďom uľahčiť ich každodenný život, by málokto z nás veril, že existuje niečo, čo nás ešte môže prekvapiť. Potom sa však zrazu dopočujeme, že starí Rimania mali vo zvyku čistiť si zuby močom a zistíme, že čaro sveta nás neprestane prekvapovať asi nikdy a že stále existujú zaujímavé fakty, o ktorých nevieme. Prečítajte si nasledovný zoznam skutočností, o ktorých ste doteraz ani netušili a uvidíte svet v úplne novom svetle.

Moč v starovekom Ríme slúžil ako ústna voda

pixabay.com

To, že bol moč v minulosti používaný na čistenie odevov, ste už asi niekde počuli. Dnes sa ospevuje napríklad aj jeh využitie v kozmetickom priemysle, a to najmä vďaka jeho účinkom v boji za krajšiu pleť. Málokto však vie, že antickí Rimania používali svoj moč aj na zdravotné účely a dokonca aj ako zubnú pastu. V tom čase totiž verili, že práve vďaka nemu majú zuby biele, lesklé a hladké a vraj bol aj skvelým odstraňovačom zubného povlaku.

Viac ako 90% amerických bankoviek obsahuje stopy kokaínu

pixabay.com

Táto skutočnosť naznačuje, že drvivá väčšina bankoviek v USA prechádza rukami drogových dílerov alebo milovníkov kokaínu. Vedci veria, že kokaín sa na bankovky dostáva najmä “vďaka“ tomu, že ľudia ich používajú ako trubičku, cez ktorú kokaín jednoducho vdýchnu a tiež z prepočítavania peňazí pri transakciách tejto drogy. Štúdie tohto typu boli vykonané v rôznych krajinách, pričom najvyššie percento kokaínu na bankovkách sa našlo v USA a Kanade a najnižšie v Číne a Japonsku (12-20%).

Blesk vám môže urobiť celoživotné tetovanie

Lichtenberg figures.The patterns left on the body when someone survives a lightning strike.

Gepostet von Tony Treharne am Dienstag, 24. Januar 2017

Po tom, čo blesk zasiahne ľudské telo, na ňom zanechá zvláštne úkazy, ktoré bývajú označované ako tzv. Lichtenbergove obrazce. Sú to vlastne stopy po popálenine, ktoré vekom blednú a slabnú, no nikdy sa úplne nestratia.  Sú výsledkom rozšírenia kapilár v oblasti styku blesku s ľudským telom.

Červená farba nedráždi býkov

pixabay.com

Býk nerozlišuje červenú farbu, nakoľko celý svet vníma iba v odtieňoch čiernej a bielej. Ak sa práve zamýšľate, ako to teda funguje na býčích zápasoch, vysvetlenie je jednoduché – býk nereaguje na farbu, ale na pohyb handry, ktorú drží toreador v ruke. Ničitelia mýtov chceli tento fakt vyvrátiť a preto nainštalovali 3 vlajky rôznych farieb a čakali, na ktorú býk zareaguje. Rozbehol sa za tou, ktorá sa hýbala, bez ohľadu na jej farbu.

8-hodinový spánok nie je ideálny

pexels.com

Ak sa večer v posteli snažíte nastaviť si budík tak, aby ste určite spali aspoň tých odporúčaných 8 hodín, môžete byť pokojná. Ideálna doba spánku je totiž individuálna a závisí od množstva faktorov, ako sú napríklad genetika, vek, zdravotný stav a iné vonkajšie okolnosti. Okrem toho, nedávne štúdie preukázali, že priemerná dĺžka života či miera šťastia a produktivty sú vyššie u ľudí, ktorí spávajú počas noci 6,5 – 7,5 hodiny.

Počet nervových zakončení v ženskom poprsí nesúvisí s jeho veľkosťou

pixabay.com

Počet nervových zakončení v prsiach ženy je nemenný a nezávisí od veľkosti košíčkov. V tomto prípade ide o to, že menšie prsia sú citlivejšie a väčšie sú menej citlivé, pretože majú silnejšiu a hrubšiu podkožnú tukovú vrstvu.

Samci vačnatých myší sa zabíjajú párením

Vačnaté myši dosiahnu pubertu vo veku 11 mesiacov,  kedy začínajú s intenzívnym párením – to trvá od 12 do 14 hodín bez prestávky. Práve tento fakt spôsobuje súťaživosť samcov, ktorí chcú za každú cenu odovzdať svoje gény. Väčšina z nich sa však narodenia svojich potomkov nedožije.

Na dne oceánov môžete nájsť tony zlata

pexels.com

Na dne oceánov leží 200-krát viac zlata než bolo možné získať v celej histórii ľudstva. Zlato sa tam dostalo z potopených lodí, ktoré ho prenášali medzi krajinami a kontinentmi a rovnako mnoho pasažierov nosilo zlaté šperky. Potopenie týchto lodí tak spôsobilo pochovanie nevýslovného bohatstva.

Fajčenie ako liek na zápach z úst

V 16. storočí odporúčali európski lekári svojim pacientom fajčiť, aby sa zbavili nepríjemného zápachu z úst. Okrem toho bolo tabaku pripisovaných mnoho užitočných vlastností. Napríklad sa používal ako liek na migrény, bolesti zubov, koliku, bolesti kĺbov a iné poruchy ľudského tela.

pixabay.com

Samozrejme, plynutím času sa tieto magické vlastnosti tabaku vyvrátili a dnešné štúdie dokazujú priamu prepojenosť medzi fajčením a  vysokou úmrtnosťou. Preto nezabúdajme na to, že fajčenie má veľmi negatívny vplyv na naše zdravie, vedie k rôznym chorobám a rovnako  k predčasnej smrti.

Geneticky modifikované paradajky obsahujú rybí gén

pixabay.com

Tieto gény sa do geneticky modifikovaných paradajok začali pridávať preto, aby boli krásne, lesklé a guľaté.

Najviac kyslíka produkujú oceány, nie stromy

pixabay.com

Síce sú lesy odjkaživa považované za pľúca planéty, väčšina kyslíka je produkovaná fytoplanktónom svetového oceánu. A väčšina kyslíka, ktorý produkujú lesy, slúži na procesy rozpadu a rozkladu, ktoré prebiehajú v týchto lesoch.

Astronauti sa môžu počas spánku udusiť vzduchom, ktorý sami vydychujú

pixabay.com

Ak si chcú astronauti dať šlofíka na kozmickej stanici, potrebujú na to ďalšie vzdušné trysky. V opačnom prípade by sa mohlo stať, že by sa prebudili v obláčiku oxidu uhličitého, ktorý počas spánku vydychovali.

Poznáme hodnotu Zeme

pixabay.com

Vedci odvodili vzorec, pomocou ktorého vypočítali náklady na nebeské telesá. Táto špeciálna rovnica obsahuje informácie o dátume objavenia, hmotnosti, veku a teplote planéty, ako aj iné štatistiky. Podľa výpočtov je hodnota našej planéty vyčíslená na 3 000 triliónov libier (v prepočte cca 3 369 272 237 196 770 €), zatiaľ čo cena Marsu je neporovnateľne nižšia – 10 tisíc libier (11 230,91 €), pretože je tam menej pohodlná klíma.

Veľkosť chodidla či dlane nemôže ovplyvniť mužovo libido

pixabay.com

Niektorí výskumníci v minulosti spájali dĺžku prstov na mužovej ruke s množstvom testosterónov v krvi muža. Efekty hladiny tohto hormónu sa však prejavujú skôr na množstve ochlpenia na mužskom tele či na celkovom fyzickom vývoji muža, a nie na veľkosti jeho prirodzenia alebo libida.

Ktorý z faktov vás prekvapil najviac? Počuli ste už niekedy aspoň o jednej zo spomenutých skutočností? Prípadne viete o ďalších šokujúcich vedeckých zisteniach, ktoré by nás mohli prekvapiť? Dajte nám o nich vedieť prostredníctvom komentárov.

Pozri aj: Známy psychiater predstavil 10 pravidiel, ktorými sa riadia šťastní a vyrovnaní ľudia. Dodržiavate ich aj vy?

Katuš, adme.ru

0
Komentovať (0)