Nikdy by som si nepomyslela, kam všade sa dajú skryť peniaze. Tu je 7 nápadov pre tie najbezpečnejšie skrýše, ak musíte držať väčšiu hotovosť istý čas doma

Monizz Ešte viac

V dnešnej dobe je už držanie väčšej sumy peňazí v pohodlí domova trochu nerozum, no stále sa nájde dosť takých, ktorí to robia. Alebo takých, ktorí sú k tomu krátkodobo prinútení. Napríklad, ak vám dokončujú plot a vy im musíte za robotu zaplatiť na ruku. Aby to bolo lacnejšie. Čo robiť v takomto prípade a kam si peniaz bezpečne ukryť?

pexels.com

Ako sa hovorí, zlodeji nemajú len dlhé prsty, ale aj dobrý nos. Stačí náznak a okamžite vyňuchajú svoju korisť. Aby sa práve vám nič podobné nestalo, mali by ste si zapamätať týchto 7 najbezpečnejších skrýš. Väčšina starších ľudí si peniaze odkladá pod matrac, pod oblečenie v skriniach, pod koberce. A zbytočne im budete hovoriť, že to je najnebezpečnejšie miesto. Pokým neprídete s niečím lepším, peniaze ostanú na pôvodnom mieste.

pexels.com

V prvom rade je dôležité, aby ste si peniaze odkladali na viaceré miesta. Je to bezpečnostný trik, ktorý zabezpečí, že ak vás aj náhodou vykradnú, nevezmú so sebou aspoň celú sumu, ale iba časť peňazí.

Veľká kefa na vlasy

Trik s kefou používajú často aj cestovatelia. Odstráňte mäkkú gumovú vrstvu a ak máte kefu naozaj dostatočných rozmerov, zmestí sa vám pod ňu skutočne úctyhodný obnos peňazí.

takprosto.cc

Opasok na nohaviciach

Najmä tie kožené opasky na nohaviciach majú prázdne vnútro. Nejedná sa teda o jeden pás, ale o akúsi „trubicu“. Výrobcovia si tak zaisťujú životnosť a pevnosť výrobku, no vy to môžete využiť aj vo svoj prospech a do tejto diery si napchať nejakú tú hotovosť. Ak potrebujete ukryť väčší obnos, potom si radšej vyberte starší opasok, ktorý vám v prípade núdze nebude ľúto opatrne rozrezať.

takprosto.cc

DVD mechanika v počítači

Aj tento trik je celkom slušný najmä v prípade ak cestujete, alebo máte peniaze dlhodobo uložené doma. DVD mechanika v počítačoch je priam dokonalým miestom na uloženie peňazí. Treba ich tam však vkladať opatrne, aby ste nepoškodili jemné súčiastky v počítači a zároveň neroztrhli peniaze. Verte, že tu ich skutočne nikto hľadať nebude.

takprosto.cc

Garníža

Fantastické miesto, ktoré je pomerne ľahko dostupné, no nenápadnejšie ako by ste si mysleli. Je v nej dosť miesta a uložiť tam môžete pokojne aj väčšiu sumičku. Vybrať sa dá jednoducho – odpojením tyče od nosníkov a krátkym klepnutím smerom dole.

takprosto.cc

Dvere

Každé klasické izbové dvere majú v patentoch presne túto vecičku. Do nej pohodlne vložíte bankovky a nemusíte sa báť, že by na túto skrýšu niekto prišiel. Podobným miestom je aj zárubňa, tam je však priestor trochu obmedzený.

takprosto.cc

Lišty

Ak máte doma laminátové alebo plastové lišty, potom viete, ako ľahko sa dajú od steny odsunúť a koľko priestoru ponúkajú. Využiť tento priestor na uskladnenie peňazí je určite bezpečnejšie ako ich pchať do skrine či pod koberce.

takprosto.cc

V stene

V niektorých krajinách sa, podobne ako v minulosti, začal uplatňovať zvyk budovania tajných dvierok. Kým v minulosti sa za tajnými dverami skrývali celé miestnosti, dnes sú to len malé priestory na skladovanie cenností a peňazí. Namiesto nápadného mini trezoru v skrini investujte do takéhoto zariadenia a žiadnemu zlodejovi nenapadne prehľadávať každý kúsok steny či kachličky. A vy môžete pokojne spávať.

takprosto.cc

 Po ktorých miestach idú?

Zlodeji, ktorým sa podarí vlámať do obytných priestorov, majú presný scenár, kde hľadať cennosti a peniaze. Spravidla začínajú knihami, matracmi, kobercami, vankúšmi a krabicami, a keď nič nenájdu, uchyľujú sa k bizarnejším miestam ako sú chladničky, rúry na pečenie či dokonca vrecká na oblečení. Ak ste sa v niektorom našli vy alebo vaši starkí, tieto miesta pre istotu vymeňte. A hlavne, pokiaľ je to len trochu možné, doma neskladujte veľký obnos peňazí.

Pozri aj: Bieli zuby, ničí nádory a dokonca buduje stratenú imunitu. Počuli ste už o tom, prečo by ste mali používať túto rastlinku?

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

0
Komentovať (0)

Dnes by ste nemali premeškať: