O tomto by mali vedieť všetky ženy! 9 pravidiel, ktoré vám pomôžu schudnúť bez toho, aby ste sa obmedzovali

Monizz Zdravie

Ak sa neúnavne snažíte schudnúť, asi ste už poskúšali množstvo diét, očistných kúr a ktovie čoho všetkého ešte. No ľudia radi zabúdajú na dôležité veci, prípadne ich vedome prehliadajú. Medzi takéto veci patrí aj schopnosť chudnúť  bez ujmy na zdraví.

pexels.com

Ak nič k odstráneniu hmotnosti nepomáha, možno by ste sa mali zamyslieť nad teóriou guru dietetiky Granta Petersona. Ten tvrdí. „Jedzte slaninu, no nejedzte jogurty.“

Pointa v tuku

Pri svojom štúdiu danej problematiky Peterson prišiel na základný problém neúspešného chudnutia – hormón inzulín. Okrem premeny sacharidov na glukózu totiž spôsobuje aj to, že všetky nadbytočné kalórie premieňa na tuk, teda zvýšenie hmotnosti. Ak si však vytvoríte stravovací plán tak, aby v ňom tuky prevažovali a sacharidov ste denne neskonzumovali viac ako 50 gramov, potom je úspech zaručený.

pexels.com

Jedzte ryby

V rybách je toho mnoho dobrého. Okrem toho rozbiehajú metabolizmus, ktorý ak je rýchly, je aj zárukou fantastického vzhľadu. Laicky povedané, ak vám dobre páli, potom môžete zjesť aj železo. Konzumácia rýb váš metabolizmus naštartuje. Ryby obsahujú známe omega mastné kyseliny. Najlepšie na tento účel sú sardinky, losos, ančovičky či slede. Nezabudnite ani na morské plody.

pexels.com

Nebojte sa alkoholu

Väčšinou všade hovoria o tom, že pri diétach by ste alkohol piť nemali. Podľa Petersona nie je alkohol vôbec problém. Vašou úlohou je obmedziť príjem sacharidov, preto vyhýbajte pivu a sladkému vínu. Nemusíte sa však obmedzovať v pití tvrdších drinkov, ako je vodka, whisky, gin, tequilla či rum. Nezapíjajte a nekombinujte ich ale s bublinkovými nápojmi.

pexels.com

Jedzte mastné

Pri chudnutí je dobré jesť mäsité jedlá. Mäso obsahuje vysoký obsah tukov, no nízky obsah sacharidov. To je presne to, čo potrebujete. Ak nie ste ktovieaký milovník mäsa, skúste vajcia, syr, olivy či orechy.

pexels.com

Pozor na farbu

Pri konzumácii zeleniny je dobré dbať na farebnosť a ešte dvojnásobne, ak sa bavíme o listovej zelenine. Tmavá listová zelenina ako je špenát, šalát, čakanka, ale aj kapusta, obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré vám vo vašom úsilí pomôžu. Ak si teda tieto potraviny nepestujete doma, dbajte na to, aby ste ich kupovali kvalitné a naozaj čerstvé.

pexels.com

Vymeňte jogurty

Pri chudnutí je vynikajúci grécky jogurt, ktorý obsahuje veľké množstvo bielkovín. Je hustejší a má skôr smotanovú konzistenciu. Je kyslý a bez cukru, obsahuje minimum tukov a veľa užitočných uhľohydrátov. Neslaďte ho, miešajte ho nanajvýš s bobuľovým ovocím.

pexels.com

Čo hovoríte na Petersonov spôsob stravovania? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Kamarátka mi poradila, ako môžem schudnúť bez diéty a cvičenia. Ide o samé užitočné a príjemné veci!

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

0
Komentovať (0)