Pred pár rokmi oslávil 100 rokov! Toto sú výhody jedinečného krému, ktorý používali už naše staré mamy

Monizz Krása

Nivea krémy sú súčasťou ženského sveta už celé desaťročia a kedysi sa naše mamy bez nich nezaobišli. Dnes je na trhu množstvo iných náhrad, ktoré sľubujú lepšie, kvalitnejšie a silnejšie účinky. Pravdou však je, že klasickému krému Nivea sa vyrovná len máločo. Tu sú dôkazy.

pixabay.com

Vrásky

Nivea krém v klasickej modrej plechovej škatuľke je tým najlepším možným riešením, ak vás trápia vrásky pribúdajúce spolu s vekom. Pri jeho pravidelnom používaní vďaka mastným zložkám bez zbytočných a neúčinkujúcich koenzýmov sa pokožka nedostáva do stavu úplného napnutia. Je dlhodobo premastená, čo je hlavným bodom, ktorým je možné predísť starnutiu. Ani hydratácia, ani zázračné zložky vám vrásky neodoberú. Neodoberie vám ich ani Nivea, no stopercentne vám pomôže im predísť a eliminovať ich na najdlhšiu možnú dobu.

Tehotenské jazvy

Ženy, ktoré porodili, si klasickú Niveu nemôžu vynachváliť. Na strie, zahojené jazvy a iné nezrovnalosti, ktoré na ženskom tele ostanú po narodení bábätka, je najlepšia mastná Nivea. Je dobré ju používať dokonca aj v čase, kedy bruško rastie. Mastný krém zaručí, že jazvy a strie nebudú mať možnosť sa vytvoriť, pretože pokožka bude dostatočne pružná a elastická.

pixabay.com

Kruhy pod očami

Kruhy pod očami sú záležitosťou, ktorá potrápi mnohých z nás. Nivea nevyrieši ani tak kruhy pod očami, ako vrásky, ktoré sa vďaka nim začínajú vytvárať. Ak si nanesiete Niveu pod oči každý deň pred spaním, vedzte, že nech už sú vaše kruhy do rána akékoľvek tmavé, vrásky sa vám na nich nevytvoria. To umožní nielen lepšie prekrytie korektorom, ale pri pravidelnej masáži týchto miest dokonca aj zmiznutie tmavých fľakov!

Na čistenie

Vedeli ste, že Nivea je okrem kozmetiky aj univerzálnym čističom? Ak nemáte po ruke odličovadlo, pokojne ju použite. Uvidíte, ako rýchlo vám šminky zídu z tváre a nechajú ju voňavejšiu a hladšiu ako hocijaké iné prípravky.

pixabay.com

Suché lakte

Suchým lakťom možno predísť len pravidelným krémovaním. Klasická Nivea obsahuje okrem mastných častíc aj hydratačné zložky, ktoré pomôžu suchej koži prispôsobiť sa rýchlejšie a jednoduchšie. Koža už nebude praskať, pretože aj pri najvyššom stupni pohybu bude neustále premastená a hydratovaná.

Hladké ruky

V tomto prípade spĺňa Nivea rovnaké kritériá ako klasická Indulona. Tá je však trochu mastnejšia a pomalšie sa vstrebáva, a teda ak si ňou ruky natrieme napríklad v práci, do prvej minúty bude mastné všetko, čoho sa dotkneme. Nivea sa vstrebáva predsa len o niečo rýchlejšie, no mastná je takmer tak isto. To vám zaručí hebké dlane a komfort kedykoľvek to potrebujete.

pixabay.com

Podráždená pokožka

Mnoho žien v strednom veku na klasickú Niveu nedá dopustiť aj preto, že okamžite upokojuje podráždenú pokožku, ktorá pod vplyvom stále sa znižujúcej tvorby kolagénu rýchlo začervená a v tom horšom prípade aj vyschne. Následkom sú šupinky, ktoré naozaj žiadna z nás nechce. Ak sa vám stalo, že váš osvedčený krém už neúčinkuje tak, ako by mal, vyskúšajte týždeň používať klasickú starú Niveu. Uvidíte, že účinky sa dostavia do troch dní. Pozor, v prípade, že máte pokožku začervenanú, neľakajte sa po prvých dvoch dňoch. Koža na nové látky môže reagovať rôzne, v tých extrémnejších prípadoch dokonca aj podráždením. Keď si zvykne, začne sa pomaly ale isto reparovať.

Po opaľovaní

Ak ste si spálili nos, uši, inú časť tváre alebo dokonca aj tela, použite klasickú Niveu. Kožu upokojí a premastí, čím zabráni podráždeniu a následnému zliezaniu kože v podobe starého známeho „šúpania“.

pixabay.com

Balzam na pery

Niveu možno využiť aj namiesto balzamu na pery. Ak ho práve nemáte po ruke, zato máte v kabelke Nivea krém, neváhajte. Pery budú do sekundy mäkšie.

Aké máte so starou dobrou Niveou skúsenosti vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Zbavila som sa toxínov a naštartovala metabolizmus. Schudla som už 7 kilogramov, a to aj napriek tomu, že celé dni presedím v práci

zdroj: babskeveci.sk (M)

0
Komentovať (0)