Týchto 20 vecí musíte prestať ihneď robiť, ak chcete byť skutočnou dámou, ktorá sa vie správať! Bod č. 17 ma šokoval najviac

Zuzana Fulopova Ja žena

Milé dámy, zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké správanie je vhodné a aké nevhodné v spoločnosti? Niektoré naše správanie, alebo výzor v určitých situáciach, môže spochybniť, či sme skutočné dámy a ani o tom nevieme! No vďaka nám sa už týmto chybám môžete vyvarovať!

Nosiť napodobeniny

pixabay.com

Priznajme sa, ktorá z nás si nekúpila aspoň raz za život napodobeninu nejakej drahej značky? Podľa nášho názoru to nie je ale nutné, a ani v súlade s pravidlami slušného správania. Miesto toho, aby sme kupovali napodobeniny, kúpme si značkovú vec v cenovej kategórii, ktorú si môžme dovoliť. Uvidíte, že sa vám to vyplatí!

Nevhodné oblečenie

pixabay.com

Nič nie je horšie ako žena, ktorej nesadne oblečenie alebo je neprimerane oblečená. Správna dáma sa vie ku každej príležitosti vhodne obliecť!

Náš tip: Svoj šatník pravidelne trieďte a dopĺňajte. Staré veci, ktoré vám už nesadnú, alebo už nie sú v móde, vyraďte a miesto toho si dokúpte nové veci.

Hrbenie sa

Sedavé zamestnanie si často vyžiada svoju daň. Hrbíme sa za počítačom osem hodín denne, pät dní v týždni, a ani nevieme ako, začneme sa hrbiť aj pri chôdzi. Skúsme si uvedomovať naše držanie tela, začnime cvičiť, a napokon nebudeme len za dámu, ale poďakuje sa nám aj náš chrbát.

Zanedbanosť

pixabay.com

Správna dáma by nemala podceňovať starostlivosť o svoje zdravie či krásu. Správna strava, pravidelný pohyb, upravené nechty, pleť, či vlasy by mali byť u nej na dennom poriadku. Veď všetky chceme pekne vyzerať, no nie milé žienky?

Prehnaný make-up

pixabay.com

Správna dáma by sa mala vedieť primerane  k situácii namaľovať. Inak sa maľujeme do práce, inak do divadla. A nezabúdajme, že správny výber make-upu je síce malá, ale zásadná vec.

Nevhodná komunikácia

pixabay.com

Aj neverbálna komunikácia o žene prezradí veľmi veľa. Správna dáma by nikdy nemala pri rozhovore napríklad gestikulovať rukami, hrať sa s vlasmi, alebo podupávať nohou. Nie je to ani slušné, ani vhodné.

Hlučnosť

Tak isto je dôležitý pri komunikácii tón hlasu. Správna dáma nepoužíva afekty, nesmeje sa ako zmyslov zbavená a nemení často tón hlasu. Skúste sa započúvať do svojho hlasu pri rozhovore s niekým. Častokrát si ani neuvedomujeme, akým tónom rozprávame.

Nakláňanie taniera

pixabay.com

Nakláňali ste niekedy tanier, aby ste zjedli všetku polievku? Tak vedzte, že toto sa považuje v spoločnosti za nevhodné správanie. Dáma by nikdy nemala nakláňať tanier, ale zjesť len množstvo, ktoré dočiahne lyžičkou.

Fúkanie jedla

A keď sme už pri polievke, aj fúkanie, aby vám rýchlejšie vychladla, sa považuje v spoločnosti za nevhodné. Vždy radšej zvoľte miešanie príborom!

Hrubé správanie

pixabay.com

Správna dáma sa nikdy nesťažuje, neklebetí a nenadáva. Vždy sa správa slušne, spôsobne a jemne.

Pochybovať

Každá dáma si musí stáť za svojím slovom, veriť si a vedieť správne argumentovať. Ale pozor! Nikoho nepresviedčať o svojej pravde. Vlastný názor je každého subjektívny pohľad na vec, tým pádom buď s ním iný súhlasí, alebo nie, a to správna dáma vie!

Jesť rukami

pixabay.com

Etiketa nám síce umožňuje určité jedlá jesť rukami, ale dáma by v spoločnosti nikdy nemala takýmto štýlom niečo konzumovať. Mala by vždy uprednostniť príbor. Takže v tomto prípade, okrem iného, bude uprednostnenie reštaurácie pred fast foodom prospešné aj pre vaše zdravie.

Čo na srdci, to na jazyku

Každá dáma, by si mala dávať pozor na to, čo hovorí. Nie je v hodné, aby sme všade, kam chodíme, vykladali svoju životnú situáciu, radosti či starosti. To môžeme nanajvýš tak kamarátke pri káve.

Nosenie bielych lodičiek

pixabay.com

Vedeli ste, že biele lodičky sa prioritne nosia len k svadobným šatám? Takže milé dámy, neriskujme a radšej si zvoľme lodičky telovej farby alebo v inej farebnej kombinácii.

Meškanie

pixabay.com

Dáma si vždy stráži svoj čas a nemešká, a ani na nikoho nečaká viac ako 15 minút! Ak si s niekým dohodne presne stanovený termín, príde načas, a to očakáva aj od druhej strany. Vie, že jej čas je vzácny!

Vystieranie dáždnika

pixabay.com

Vedeli ste, že aj napríklad také vystieranie mokrého dáždnika sa považuje za nevhodné? Za slušné sa v tomto prípade považuje zavesiť dáždnik na stojan alebo odložiť ho do špeciálneho stojana, ktorý je na to určený.

Na zdravie

pixabay.com

Keď si niekto kýchne, asi každý zaželá dotyčnému na zdravie. Podla etikety by sme si to však v spoločnosti nemali všímať a jednoducho to od ignorovať.

Holé nohy

Vedeli ste, že dať si do práce sukňu alebo šaty bez siloniek sa považuje za nevhodné? Podľa etikety by sme mali nosiť silonky aj v lete, a to aj v tom najhorúcejšom dni.

Odmietnuť pohostenie

pixabay.com

Aj keď zrovna nemáte chuť na ponúkané jedlo alebo pitie, určite neodmietnite, pretože odmietnutie ponúkaného pohostenia sa pokladá za neslušné. Veď to, že vám niekto naleje pohár vínka, neznamená, že ho aj musíte vypiť.

Tanec s rozpustenými vlasmi

pixabay.com

Verili by ste tomu, že tancovať vo vysokých opätkoch a s rozpustenými vlasmi sa pokladá za neslušné? Pri tanci totižto môžete s opätkami zraniť druhých a prílišné hádzanie hlavou, teda aj vlasmi, zas ich obmedzovať.

Tak čo milé dámy, dodržiavate tieto pravidlá? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Experti na reč tela sa zhodli: Ruky princa Harryho v priamom prenose prezradili túto zaujímavú vec o jeho vzťahu so snúbenicou

                                                                                                zdroj: babskeveci.sk (Zuzu) adme.ru

0
Komentovať (0)