Takto často by ste mali cvičiť, ak chcete, aby to malo správny účinok na vaše telo

Lucia Mužlová Zdravie

Ak ste si mysleli, že stačí cvičiť síce pravidelne, no len raz do týždňa, musíme vás sklamať. Je to síce viac, ako žiadny pohyb, no ak čakáte závratné zmeny hmotnosti a celkovo aj fungovania vašeho tela, jedenkrát je naozaj málo. Ak sa z cvičenia stane váš zvyk, vaše šance  na pozitívny účinok sa výrazne zvyšujú.

Ak ste však tipovali, že správna odpoveď je dva až trikrát do týždňa, nie ste úplne vedľa. Podľa najnovšej štúdie odborníkov, by ste mali športovať štyri až päť dní v týždni, aby to malo priaznivý účinok na vaše srdce a celkovo, na telo.

Foto: pixabay

Ľudia, ktorí sa na štúdii podieľali boli rozdelení do nasledovných skupín. Sedaví (tí, čo vykonávajú šport menej ako 2-krát týždenne), príležitostný športovci (ti, čo cvičia dva až trikrát do týždňa) aktívny športovci (štyri až päť tréningov do týždňa) a majstri športovci (šesť až sedem tréningov do týždňa). Vedci sa následne pozreli na ich tep a činnosť srdca, taktiež zmerali riziko srdcovo-cievnych ochorení, aké im hrozí.

Zistilo sa, že príležitostné cvičenie má pozitívny vplyv na vaše zdravie a udržujete telo v dobrej kondícii. Tí, čo cvičili naozaj aktívne však boli s výsledkami porovnateľne vyššie. Ideálne je ale cvičiť štyri až päťkrát do týždňa. Ak vydržíte takýto interval minimálne dva, tri týždne, je viac ako pravdepodobné, že si vytvoríte zvyk, ktorý nebude problém dodržiavať. Držíme palce.

Pozri aj: Viete, aká je vaša skutočná veľkosť oblečenia? Toto je 5 chýb, ktoré pri nakupovaní robíme najčastejšie

Lucia M., womenshealthmag.com

0
Komentovať (0)