Na niektorých pohároch mi pri zaváraní nechytilo viečko. Vyskúšala som tento babský trik a prekvapivo to naozaj fungovalo!

Lucia Mužlová Návody

Práve toto je obdobie, kedy to, čo nám dopriala príroda, zberáme, papáme a keď máme veľa, tak zavárame. Každá domácnosť má svoje obľúbené kompóty, u niekoho idú marhule, iný má radšej čalamádu a klasické kvašáky. Poviem vám to narovinu, mám roky praxe, no aj majster tesár sa utne. Stalo sa mi, že mi viečko nechytilo. Čo vtedy robiť? Predsa sa nevzdám jedného celého pohára plného dobrôt.

Existuje jedna stará rada, ktorej som najskôr ani ja sama neverila. No nedalo mi to! Šla som to vyskúšať a na moje fakt veľké prekvapenie to fungovalo dokonale. Jediné, čo budete potrebovať je papierová kuchynská urierka, nepodarený pohár a žehličku.

Postup:

Kuchynskú papierovú utierku dajte na pohár a rozprestrite ju. Potom si zapnite žehličku a opatrne utierku prežehľujte. Stačí len na chvíľu zahriať a uvidíte sami. Pohár zachránený, katastrofa zažehnaná 🙂

Ak máte podobnú radu, budeme sa na ňu tešiť v komentároch.

Pozri aj: Keď sa naučíte vyrobiť domáce náplne do umývačky riadu, už nikdy si ich nekúpite v obchode! Sú 10-krát lacnejšie ako tie, ktoré dostať kúpiť

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

0
Komentovať (0)