V parku stretli bezdomovca a ponúkli mu prácu. Dojemný príbeh pokrývača striech teraz zdieľajú tisíce ľudí

Lucia Mužlová Ešte viac

Sociálne siete majú veľkú moc. Vďaka nim dokážete šíriť správy omnoho väčšou rýchlosťou než rádiom či televíziou, hoci to tiež nieje vždy na úžitok. Práve tam sa totiž často ľudia pod rúškom anonymity urážajú a prajú si len tie najhoršie veci. Tento príbeh o mužovi bez domova však obnoví vašu vieru v dobrých ľudí.

JayJay Murray, ktorý pracuje pre strešnú spoločnosť Empire UPVC & Roofing Specialists, sa s ľuďmi podelil o svoj zážitok, ktorý sa mu udial na počas jeho poslednej zákazky. Tá ho zaviedla do Londýna, kde v miestnom parku žil na lavičke bezdomovec John. Skoro ráno mu doniesli hrnček čaju a ponúkli mu, aby sa k nim ďalší deň pridal a pomohol im.

Na ich prekvapenie bol na stavbe ako prvý a pracoval bez prestávky. Bol šťastný, že konečne opäť pracuje. Kúpili mu obed a poslali ho na výlet okolo Londýna. Hoci hovoril, že mu bude úplne stačiť 15 libier, pracovníci sa mu poskladali na 70 libier. Za všetko bol veľmi vďačný, že sa k nim chcel vrátiť a naďalej pomáhať. „Ďakujem vám bratia, väčší prejav lásky som nikdy nedostal,“ vyjadril sa bezdomovec.

Príspevok už zdieľalo viac ako 5-tisíc ľudí. Je však smutné, že niekto, kto je ochotný tvrdo pracovať, musí žiť na ulici. Ostáva nám už len dúfať, že sa nájde viac ľudí, ako bol JayJay, ktorí mu pomôžu a možno ho aj zamestnajú.

Pozri aj: Čo vás čaká v druhej polovici roku 2017? Hviezdy pre Ryby pripravili nové prekvapenia a Váham sa bude dariť v…

zdroj: babskeveci.sk, ladbible.com

0
Komentovať (0)